Bieżące informacje

„Senior Online” we wszystkich powiatach już 12 kwietnia - skorzystaj z linku w komunikacie !

Data publikacji 26.02.2021

Koncepcja „Senior Online”, to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie. Jest on skierowany do seniorów przez Dolnośląską Policję. 12 kwietnia spotkania odbędą się we wszystkich jednostkach powiatowych na Dolnym Śląsku.

Celem działań jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby starsze stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże, rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa.

Mieszkańcy uczestniczący w takim spotkaniu profilaktycznym uzyskają informacje, do jakich zdarzeń z udziałem seniorów doszło na danym terenie, jak również będą mogli zadawać pytania, na które w trakcie spotkania lub po odpowie policjant.

Serdecznie zapraszamy na szkolenia online z udziałem policyjnych profilaktyków z poszczególnych jednostek powiatowych. Poniżej znajdują się linki prowadzące do stron internetowych komend miejskich i powiatowych naszego województwa, gdzie znajdziecie Państwo odnośniki do spotkań SENIOR ONLINE. Odbędą się one w jednym czasie na terenie całego województwa, w dniu 12 kwietnia 2021 roku w godzinach 9.00 - 9.30

BOLESŁAWIEC 

DZIERŻONIÓW

GŁOGÓW

GÓRA 

JAWOR

JELENIA GÓRA

KAMIENNA GÓRA 

KŁODZKO

LEGNICA

LUBAŃ

LUBIN

LWÓWEK ŚLĄSKI

MILICZ

OLEŚNICA

OŁAWA

POLKOWICE

STRZELIN

ŚRODA ŚLĄSKA

ŚWIDNICA

TRZEBNICA

WAŁBRZYCH

WOŁÓW

WROCŁAW

ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE

ZGORZELEC

ZŁOTORYJA

 

Serdecznie zapraszamy do brania czynnego udziału w spotkaniach.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

 

Powrót na górę strony
Polska Policja