Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany rozpoznany dzięki publikacji wizerunku i anonimowemu zgłoszeniu

Data publikacji 23.02.2021

Wizerunek mężczyzny związanego ze sprawą kradzieży alkoholu, który został zamieszczony na stronie internetowej polkowickiej Policji pozwolił na jego identyfikację. Wszystko dzięki przekazanej anonimowej informacji. Mężczyzną poszukiwanym przez polkowickich funkcjonariuszy okazał się 29-latek, którego ustalenie obecnego miejsca pobytu nie było trudne, bowiem przynajmniej do listopada przyszłego roku będzie niezmiennie przebywać w tym samym miejscu.

Do kradzieży w sprawie, w której polkowiccy funkcjonariusze zdecydowali się na publikację wizerunku doszło w jednym z marketów na terenie Gaworzyc. Kamery sklepowego monitoringu zarejestrowały wizerunek mężczyzny, który mógł mieć związek ze zniknięciem butelek alkoholu o łącznej wartości blisko 670 złotych.

Dzięki anonimowemu zgłoszeniu funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach ostatecznie potwierdzili, że na nagraniu został zarejestrowany 29-letni mieszkaniec Przemkowa, który jak się okazało przebywa jednak pod zupełnie innym adresem niż jego dotychczasowe, stałe miejsce pobytu.

Policjanci, aby przesłuchać wytypowanego mężczyznę musieli pojechać do Zakładu Karnego w Głogowie, gdzie przynajmniej do listopada 2022 roku skazany będzie odbywał karę pozbawienia wolności m.in. za przywłaszczenie mienia i inne przestępstwa.

Ostatecznie 29-latek do swojej bogatej kartoteki dodał kolejny zarzut kradzieży, który przedstawili mu polkowiccy funkcjonariusze. W powyższej sprawie do Prokuratury Rejonowej w Głogowie wpłynął już akt oskarżenia. Teraz sprawą zajmie się sąd.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Polkowicach

Powrót na górę strony