Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za dokonanie rozboju

Data publikacji 24.02.2021

Dwa miesiące tymczasowego aresztu to środek zapobiegawczy, jaki zastosował sąd wobec młodego mieszkańca Wrocławia. Mężczyzna podejrzany jest o dokonanie rozboju, do którego doszło przed weekendem na terenie miasta. Jego łupem padł telefon komórkowy, który już został odzyskany przez funkcjonariuszy i zwrócony właścicielowi.

Nawet 12 lat pozbawienia wolności przewidział ustawodawca dla osób, które ,,kradną używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności”. To jedna z wyższych kar jakie są zawarte w kodeksie karnym. Podejrzany o właśnie taki czyn jest 24-latek z Wrocławia, który w kilka minut po zdarzeniu został zatrzymany przez policjantów. Właśnie do mundurowych z Komisariatu Wrocław-Śródmieście w środku nocy zgłosił się mieszkaniec miasta. Poinformował funkcjonariuszy, że dosłownie przed chwilą został pobity oraz okradziony przed jednym ze sklepów monopolowych. Mężczyzna miał liczne zasinienia na twarzy, a także stracił telefon komórkowy.

Policjanci natychmiast pojechali na miejsce, w którym miało dojść do przestępstwa. Ustalili m. in. świadka zdarzenia, który opowiedział całe zdarzenie. Podejrzewany o rozbój mężczyzna szybko wpadł w ręce śródmiejskich policjantów. Wszystko dlatego, że zgodnie ze zwyczajem niektórych przestępców… wrócił na miejsce zdarzenia. Mundurowi ujawnili przy nim telefon, który okazał się być własnością poszkodowanego mężczyzny.

W związku z podejrzeniem popełnienia czynu zabronionego 24-letni wrocławianin został zatrzymany i tej samej nocy trafił do policyjnego aresztu. Kiedy tylko wytrzeźwiał, usłyszał zarzut dokonania rozboju. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP we Wrocławiu

Powrót na górę strony