Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za kradzież pojazdu i niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, a także inne wcześniej popełnione przestępstwa

Data publikacji 26.02.2021

Sąd podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące wobec 26-latka podejrzewanego o kradzieże samochodów, posiadanie narkotyków i niezatrzymanie się do policyjnej kontroli. Został on zatrzymany przez wrocławskich policjantów, gdy próbował uciec skradzionym autem. Wcześniej nieprawnie zabrał je z terenu prywatnej posesji w powiecie milickim, wykorzystując fakt, że właściciel samochodu, pozostawił pojazd z włączonym silnikiem. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z 22 na 23 lutego 2021 roku, na terenie powiatu milickiego, a zatrzymanie podejrzanego nastąpiło we Wrocławiu.

Interweniujący w miejscu kradzieży pojazdu policjanci szybko ustalili, że właściciel osobowej Mazdy pozostawił auto przed posesją, niestety z włączonym silnikiem. „Okazję” wykorzystał sprawca kradzieży, bo wsiadł do pojazdu i pośpiesznie odjechał w nieustalonym pierwotnie kierunku. Szybka analiza zapisu z kamer monitoringu, a także sprawdzenie pobliskich miejscowości w poszukiwaniu pojazdu i wykonane ustalenia spowodowały, że uzyskano informację, gdzie znajduje się skradziony pojazd.

Ponieważ był to rejon działania funkcjonariuszy z Wrocławia, do działań od razu włączyły się patrole pełniące służbę na terenie miasta i powiatu. Chwilę później, w wyniku skutecznej wymiany informacji dyżurnych, współpracy policjantów w terenie i stałego kontaktu z osobą poszkodowaną, zatrzymano podejrzanego 26-latka podejrzanego. Odzyskano też utracony pojazd. Niestety chwilę wcześniej kierowca, nie reagując na wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie się do kontroli, próbował uciec i uszkodził dwa samochody.

Na bazie zgromadzonych przez policjantów materiałów dowodowych, 26-latek usłyszał już prokuratorskie zarzuty za kradzieże mienia, niezatrzymanie się do policyjnej kontroli i posiadanie narkotyków. Odpowie też oczywiście za spowodowanie kolizji drogowej.

W świetle obowiązujących przepisów, grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Ta i wiele innych tego typu sytuacji pokazuje, że czasami chwila nieuwagi lub roztargnienia, albo po prostu zapomnienia o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, może prowadzić do utraty posiadanego mienia.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP we Wrocławiu

Powrót na górę strony