Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o serię rozbojów są już w rękach policjantów

Data publikacji 26.02.2021

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców miasta, którzy podejrzani są o serię rozbojów. Przestępstw tych dopuścili się od grudnia ubiegłego roku do lutego bieżącego. Jak ustalili policjanci, takich czynów mają na koncie co najmniej 9. Napastnicy zastraszali pokrzywdzonych, a następnie ich okradali, czyniąc sobie z tych przestępstw stałe źródło dochodu. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

Kryminalni z komisariatu w Jeleniej Górze ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 18 do 26 lat, którzy podejrzani są o serię rozbojów.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni przestępstw tych dopuścili się w Jeleniej Górze w jednym z budynków mieszkalnych od grudnia ubiegłego roku do lutego bieżącego. Napastnicy zastraszali pokrzywdzonych, bili ich, a następnie okradali. Ich łupem padały głównie pieniądze oraz inne przedmioty wartościowe. Mężczyźni z popełniania tych przestępstw uczynili sobie stałe źródło dochodu. Jak ustalili policjanci, takich czynów mają na koncie co najmniej 9 i niewykluczone, że popełnili ich więcej.

Obecnie śledczy wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Za przestępstwo rozboju grozić może nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 i 3 miesiące wobec zatrzymanych mężczyzn.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony