Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci powiatu wałbrzyskiego zatrzymali mężczyznę, który odpowie teraz za włamania do obiektów gospodarczych i usiłowanie włamania do domu jednorodzinnego

Data publikacji 27.02.2021

Policjanci powiatu wałbrzyskiego ustalili sprawcę dwóch kradzieży z włamaniami do pomieszczeń gospodarczych znajdujących się w miejscowościach gminy Walim. Okazał się nim mieszkaniec Jugowic. Mężczyzna został zatrzymany kilka dni temu. W trakcie czynności procesowych funkcjonariusze udowodnili mu również usiłowania włamania do domku jednorodzinnego. Teraz grozi zatrzymanemu nawet 10 lat więzienia.

Do kradzieży z włamaniami doszło w Michałkowej oraz Podlesiu na przełomie poprzedniego i tego roku. Sprawca wyłamał zabezpieczenia drzwi w pomieszczeniach gospodarczych, skąd wykradł elektronarzędzia, sprzęt gospodarstwa domowego, ubrania, a nawet pościel. Starty oszacowane zostały na łączną kwotę ponad 6 tysięcy złotych.

Głuszyccy policjanci analizując zebrany materiał dowodowy oraz realizując informacje własne, na początku tego tygodnia ustalili sprawcę tych czynów i 23 lutego po południu zatrzymali mężczyznę przy ul. Zarzecze w Jugowicach.

Podczas czynności procesowych funkcjonariusze udowodnili 38-latkowi również usiłowanie kradzież z włamaniem do domku jednorodzinnego usytuowanego w Podlesiu. Mężczyzna złożył wyjaśnienia w tej sprawie. Za kradzieże z włamaniami grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony