Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna profilaktyka o zagrożeniach w sieci online

Data publikacji 28.02.2021

W okresie panującej pandemii, dzieci i młodzież spędzają swój czas głównie w domu. Ale czy to oznacza, że są zupełnie bezpieczne? Okazuje się, że główną formą spędzania czasu wolnego w tej chwili jest korzystanie z komputera i Internetu. O zagrożeniach wynikających z niewłaściwego korzystania z tych narzędzi rozmawiała złotoryjska policjantka. Zajęcia dla uczniów miejscowej szkoły podstawowej zostały zorganizowane online.

Złotoryjscy policjanci realizują szereg działań profilaktycznych ukierunkowanych na bezpieczeństwo różnych grup społecznych. Aktualna sytuacja epidemiologiczna w kraju uniemożliwia prowadzenie bezpośrednich spotkań. Dlatego dostosowując się do obowiązujących przepisów, policjanci realizują zadania profilaktyczne online. Pierwsze zajęcia odbyły się już w ubiegłym tygodniu. Uczestniczyli w nich uczniowie klasy 4 szkoły podstawowej w Złotoryi. Tematem spotkania było bezpieczne korzystanie z Internetu.

Jak się okazuje, uczniowie pozbawieni możliwości uczęszczania do szkół i bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami coraz częściej swój wolny czas spędzają w cyberprzestrzeni. Mają dostęp do materiałów prezentujących szkodliwe treści i wzorce zachowań. Cyberprzemoc staje się coraz bardziej popularna. Dlatego tak ważne jest prowadzenie profilaktyki ukierunkowanej na ich bezpieczeństwo w wirtualnym świecie. Uświadamianie młodym ludziom, że poza korzyściami jakie dają nowoczesne technologie, kryją się w nich także zagrożenia, których można uniknąć. Niebezpieczne gry, hejtowanie, nawiązywanie kontaktu z nieznajomymi, dostęp do materiałów pornograficznych lub emanujących przemocą, to wciąż aktualne zagrożenia, o których mówiła policjantka.

Młodzież uczestniczyła w prelekcji siedząc w swoich domach. Poprzez platformę zajęć edukacyjnych, mogli słuchać, rozmawiać i zadawać pytania dla funkcjonariusza.

Kolejne podobne spotkania z młodzieżą są zaplanowane jeszcze w tym tygodniu. Niebawem także zajęcia online o tej samej tematyce dla rodziców.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Złotoryi

Powrót na górę strony