Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli perfumy, a następnie sprzedali je w lombardzie. Średzcy policjanci odzyskali część skradzionego mienia

Data publikacji 28.02.2021

Mężczyźni weszli do sklepu, zabrali z półek perfumy, schowali, a następnie wyszli nie płacąc za towar. Średzcy policjanci ustalili sprawców tego czynu, zatrzymali jednego z nich i odzyskali część przywłaszczonego mienia. Zatrzymany 26-latek usłyszał już zarzut kradzieży. Zarówno jemu, jak i jego znajomemu, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali dobrze znanego im 26-letniego mieszkańca powiatu w związku z kolejną już w jego historii kradzieżą sklepową. Mężczyzna zabrał towar z półek, za który później nie zapłacił. Tym razem przywłaszczył sobie mienie o wartości blisko 1900 złotych.

W związku z prowadzonym postępowaniem funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna „współpracował” ze swoim znajomym, również w wieku 26 lat. Skradzione mienie w postaci perfum oraz szczoteczki elektrycznej zastawili następnie w lombardzie posługując się danymi jednego z nich. Funkcjonariusze odzyskali część mienia.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili zatrzymanemu 26-latkowi zarzut przywłaszczenia mienia. Drugi z mężczyzn również musi liczyć się z konsekwencjami karnymi swojego czynu.

Przestępstwo przywłaszczenia mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Środzie Śląskiej

Powrót na górę strony