Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni sprawcy włamań są już w rękach policjantów, wśród nich znaleźli się dwaj nastolatkowie

Data publikacji 02.03.2021

Dolnośląscy policjanci zatrzymali kolejnych włamywaczy. Tuż po otrzymaniu zgłoszeń od osób poszkodowanych śledczy rozpoczęli ustalanie okoliczności zdarzeń. Wynikiem tych czynności było zatrzymanie 3 osób odpowiedzialnych za kradzieże z włamaniem. Łączna wartość skradzionego mienia wynikająca ze zgłoszeń opiewała na kwotę ponad 14 tysięcy złotych. Większość łupu policjanci odzyskali i zwrócili właścicielom. Sprawy te realizowane były na terenie Wałbrzycha i powiatu milickiego.

W ostatnich dniach lutego funkcjonariusze kryminalni drugiego komisariatu w Wałbrzychu zatrzymali 17-letniego mieszkańca miasta. Policjanci udowodnili młodocianemu przestępcy, że w ostatnich tygodniach sześciokrotnie, po uszkodzeniu drzwi wejściowych, włamał się do piwnic w budynkach mieszkalnych na terenie Nowego Miasta, skąd kradł różne przedmioty. Straty oszacowane zostały łącznie na kwotę około 10 tysięcy złotych. Mundurowi podczas prowadzonych czynności odzyskali i zabezpieczyli część skradzionego mienia.

Tego samego dnia, tym razem w ręce policjantów pierwszego wałbrzyskiego komisariatu, w miejscu zamieszkania wpadł kolejny złodziej. Funkcjonariusze udowodnili 19-latkowi, że jeszcze w ubiegłym roku włamał się do jednej z altan na ogródkach działkowych w dzielnicy Podzamcze, skąd ukradł m.in. różnego rodzaju podręczne narzędzia o łącznej wartości ponad 400 złotych.

Natomiast na terenie powiatu milickiego do włamania doszło w nocy kilka dni temu w miejscowości Wierzchowice. Nieznani wówczas sprawcy wybili otwór w tylnej ścianie pomieszczenia gospodarczego i po wejściu do wnętrza ukradli spalinowe nożyce do cięcia żywopłotu oraz trzy spalinowe pilarki do drewna. Pokrzywdzony wycenił wartość skradzionego mienia na kwotę 3700 złotych.

Po kilku dniach miliccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonali tej kradzieży z włamaniem. Zatrzymany to 38-letni mieszkaniec gminy Krośnice oraz 30-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego, czasowo przebywający na terenie gminy Krośnice. Do czasu wyjaśnienia okoliczności sprawy mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze odzyskali wszystkie skradzione narzędzia, które włamywacze zdążyli już sprzedać swoim znajomym.

Wszyscy zatrzymani, w tym obaj nastolatkowie, staną teraz przed sądem. Za kradzieże z włamaniami grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10, a wobec 38-latka z powiatu milickiego górna granica kary to nawet 15 lat wiezienia. Okazało się bowiem, że już wcześniej był karany za podobne przestępstwa, a tych opisywanych dopuścił się w warunkach recydywy.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródła: KMP w Wałbrzychu, KPP w Miliczu

Powrót na górę strony