Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany przez policjantów mężczyzna usłyszał 42 zarzuty za kradzieże i kradzieże z włamaniem

Data publikacji 03.03.2021

Kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów, który podejrzany jest o serię przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyzna ma na koncie kradzieże z włamaniem i kradzieże, których dopuścił się na terenie miasta w ubiegłym roku. Łącznie w tej sprawie przedstawiono mu 42 zarzuty. Straty jakie poniosły pokrzywdzone kobiety opiewają na kwotę około 7000 zł.

Policjanci z komisariatu w Jeleniej Górze ustalili i zatrzymali 26-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o kradzieże oraz kradzieże z włamaniem.

Podejrzany w okresie od 18 września do końca listopada ubiegłego roku dopuścił się w Jeleniej Górze serii przestępstw przeciwko mieniu. Były to kradzieże i kradzieże z włamaniem. Łącznie w tej sprawie przedstawiono mu 42 zarzuty. Mężczyzna przestępstw tych dopuścił się na szkodę matki oraz babci. Syn podczas nieobecności matki włamał się do jej mieszkania i ukradł telewizor, który następnie sprzedał w jednym z jeleniogórskich lombardów. Ponadto wykorzystał on nieuwagę swojej babci, której ukradł biżuterię oraz kartę płatniczą i posłużył się nią 39 razy. Płacił nią za zakupy oraz wybierał gotówkę z konta. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą około 7000 zł. Policjanci w wyniku podjętych działań odzyskali skradziony telewizor.

Teraz jeleniogórzanin za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło; KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony