Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Płacił za zakupy znalezioną kartą bankomatową

Data publikacji 05.03.2021

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu udowodnili legniczaninowi dokonanie 14 płatności zbliżeniowych przywłaszczoną kartą bankomatową na łączną kwotę niemal 500 zł. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 27-latka, któremu udowodnili przywłaszczenie karty bankomatowej. Mężczyzna nie zwrócił jej ani właścicielowi, ani nie przekazał pracownikom banku, co powinien uczynić w przypadku znalezienia karty płatniczej.

Zatrzymany korzystał ze środków znajdujących się na koncie jak gdyby należały do niego. W sumie dokonał aż 14 transakcji zbliżeniowych płacąc za swoje zakupy w różnych obiektach handlowych. Straty jakie spowodował swoim działaniem opiewają na kwotę niemal 500 zł.

Za popełnione przestępstwo legniczaninowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że w przypadku odnalezienia jakichkolwiek dokumentów, czy też kart płatniczych należy niezwłocznie przekazać je do wydającego organu. Nie obowiązuje tu powszechnie utarte powiedzenie „znalezione -nie kradzione”. Osoby, które np. zagubiły kartę powinny pamiętać o natychmiastowym powiadomieniu placówki banku i zablokowaniu możliwości dokonywania płatności, co pozwoli uniknąć utraty środków znajdujących się na koncie.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Legnicy

Powrót na górę strony