Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozwiązali sprawę przestępstw w Chocianowie

Data publikacji 09.03.2021

Kilka zarzutów m.in. kradzieży z włamaniem, oszustwa czy zniszczenia sieci telekomunikacyjnej usłyszał 33-latek, który wpadł w ręce policjantów z Polkowic. Mężczyzna został zatrzymany w związku z przestępstwami odnotowanymi od września zeszłego roku na terenie Chocianowa. Ustalenie i zatrzymanie podejrzanego było możliwe dzięki współpracy chocianowskiego dzielnicowego i polkowickich kryminalnych.

We wrześniu minionego roku wziął pożyczkę i nie spłacił ani jednej raty, na przełomie października i listopada dokonał kradzieży przedmiotów znajdujących się w osobowym mercedesie zaparkowanym przy jednej z ulic w Chocianowie, a pod koniec grudnia ponownie próbować się włamać, tym razem do pomieszczenia piwnicznego. Można by pomyśleć, że z uwagi na różnorodność wymienionych zdarzeń, stoją za nimi różni sprawcy. Innego zdania byli polkowiccy policjanci, którzy nie dość, że zgromadzili dowody świadczące o winie wytypowanego w tych sprawach 33-letniego mieszkańca Chocianowa, to jeszcze wykazali jego związek z kolejnymi przestępstwami.

Okazało się, że zatrzymany 33-latek, oprócz opisanych powyżej czynów, ma na swoim koncie również zdarzenia zarejestrowane w Komisariacie Policji w Chocianowie w minionym miesiącu. Mężczyzna będzie odpowiadał dodatkowo za kradzież wideorejestratora, wewnętrznego lusterka oraz portfela z dokumentami. Wszystkie te przedmioty znajdowały się w samochodzie zaparkowanym przy ulicy Lipowej w Chocianowie. Kolejny zarzut, który został postawiony 33-latkowi, dotyczy kradzieży anteny internetowej, której brak zakłócił działanie całości sieci telekomunikacyjnej w chocianowskiej lecznicy w ostatnich dniach lutego. Jakby tego było mało, podejrzany mężczyzna w chwili zatrzymania posiadał przy sobie kilka porcji handlowych marihuany.

Ostatecznie współpraca chocianowskiego dzielnicowego oraz polkowickich kryminalnych pozwoliła na odzyskanie części skradzionego mienia i przedstawienie zatrzymanemu 33-latkowi łącznie sześciu zarzutów. Mężczyźnie grozi teraz kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KPP w Polkowicach

Powrót na górę strony