Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty dla 25-letniej wałbrzyszanki za wyłudzenie kredytu na zakup sprzętu elektronicznego

Data publikacji 09.03.2021

W wyniku działań operacyjnych i procesowych wałbrzyscy policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą postawili zarzut oszustwa 25-letniej kobiecie, która w ubiegłym roku doprowadziła do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem jeden z banków. Podejrzanej grozi teraz kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Funkcjonariusze walczący na co dzień z przestępczością gospodarczą ustalili, że 29 kwietnia 2020 roku podejrzana przekazała pracownikowi jednego ze sklepów ze sprzętem elektronicznym zaświadczenie, w którym zawarte były nieprawdziwe informacje co do zatrudnienia i wysokości osiąganych przez nią zarobków.

W ten sposób kobieta wyłudziła kredyt gotówkowy w kwocie blisko 2300 złotych na zakup laptopa. 25-latka z góry zaplanowała, że nie zamierza go spłacać. Tym samym, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadziła jeden z banków do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem.

Policjanci postawili już podejrzanej zarzuty. Kobieta odpowie przed sądem za wykorzystanie podrobionego dokumentu jako autentycznego oraz oszustwo. 25-latka może teraz spędzić za kratami więzienia nawet do 8 lat.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony