Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny złodziej samochodów aresztowany

Data publikacji 10.03.2021

3 najbliższe miesiące spędzi w areszcie mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, który wspólnie ze swoją partnerką włamali się do pojazdu marki mazda i dokonali jego kradzieży. Dodatkowo dowody zebrane w innych sprawach pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutów za kradzież paliwa, paserstwo i niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Przestępstw przeciwko mieniu mężczyzna dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa, dlatego grozi mu do 15 lat więzienia.

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy „Nysa” z Wydziału Kryminalnego w trakcie działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości samochodowej ustalili miejsce przebywania osób podejrzewanych o kradzież pojazdu. Samochód marki mazda został skradziony z terenu gminy Zgorzelec. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze w kompleksie leśnym zatrzymali 31-latka oraz jego 23-letnią partnerkę i odzyskali utracony pojazd. Niestety samochód był już częściowo zdemontowany. Oboje trafili do zgorzeleckiej komendy, gdzie usłyszeli zarzuty za kradzież z włamaniem do pojazdu. 23-latce grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Natomiast analiza prowadzonych postępowań i zebrane w innych sprawach dowody pozwoliły na przedstawienie 31-latkowi zarzutów za wielokrotne kradzież paliwa, paserstwo pojazdu oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Przestępstw przeciwko mieniu mężczyzna dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa, dlatego grozi mu do 15 lat więzienia.

Sąd na wniosek prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu zastosował wobec 31-latka najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Zgorzelcu

Powrót na górę strony