Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawcę włamania do mieszkania i odzyskali skradziony sprzęt

Data publikacji 10.03.2021

W ciągu dwóch dni od zgłoszenia policjanci kryminalni z Wałbrzycha zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań znajdującego się we wsi Struga. Podejrzanym okazał się 35-letni znajomy pokrzywdzonego. Podczas prowadzonych przez mundurowych czynności zatrzymany mężczyzna wskazał miejsce ukrycia skradzionego sprzętu, który funkcjonariusze ostatecznie odzyskali w całości.

O kradzieży z włamaniem wałbrzyscy policjanci zostali poinformowani w miniony weekend. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca do otwarcia drzwi mieszkania użył oryginalnego klucza, który pokrzywdzony trzymał w szufladzie nieużywanej pralki stojącej na posesji. Z lokalu zniknął zestaw kina domowego. Wartość strat oszacowana została na kilkaset złotych.

Działania operacyjne przeprowadzone przez funkcjonariuszy kryminalnych z pierwszego komisariatu doprowadziły do zatrzymania sprawcy włamania już po kilkudziesięciu godzinach. 35-letni mężczyzna wpadł w ręce policjantów w miejscu zamieszkania. W trakcie prowadzonych czynności z jego udziałem wskazał on mundurowym, gdzie ukrył skradzione kino domowe. Podczas dalszych działań funkcjonariusze odnaleźli sprzęt ukryty w krzakach na pobliskiej łące przy cmentarzu.

35-letniemu mieszkańcowi powiatu wałbrzyskiego za kradzież z włamaniem grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 10.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony