Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przeszkadzało mu lustro przy drodze, więc je rozbił. Policjanci zatrzymali sprawcę tego zniszczenia

Data publikacji 15.03.2021

Policjanci z Nowogrodźca ustalili i zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o celowe zniszczenie lustra drogowego. Sprawca przy użyciu kamienia wybił lustro, dzięki któremu kierowcy mieli ułatwioną obserwację drogi. Młody mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Za zniszczenie mienia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu prowadząc czynności służbowe w miejscowości Świętoszów zauważyli, że stojące przy drodze lustro jest zniszczone. Jest to bardzo ważny element infrastruktury drogowej, mający bezpośredni wpływ na podwyższenie bezpieczeństwa w miejscu z ograniczeniem widoczności. Policjanci postanowili niezwłocznie zająć się sprawą, aby pociągnąć do odpowiedzialności osobą, która dopuściła się zniszczenia.

Po ustaleniu, że do uszkodzenia doszło w nocy z 5 na 6 marca, funkcjonariusze przejrzeli pobliski monitoring, który zarejestrował moment popełnienia przestępstwa. Na nagraniu widać jak mężczyzna rzuca kamieniem w kierunku lustra drogowego doprowadzając do jego rozbicia. Wartość zniszczonego mienia została oszacowana na kwotę 800 zł.

Policjanci bardzo szybko ustalili tożsamość sprawcy. Był to 22-letni mieszkaniec gminy Osiecznica. Usłyszał już zarzut zniszczenia mienia, grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Bolesławcu

Powrót na górę strony