Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne porcje narkotyków trafiły do policyjnych depozytów na Dolnym Śląsku

Data publikacji 16.03.2021

Każdego dnia dolnośląscy policjanci zatrzymują osoby posiadające substancje zabronione, wprowadzające takie środki do obrotu czy kierujące pojazdami pod ich wpływem. Konkretne przykłady z dolnośląskich miast obrazują, jak intensywnie działają mundurowi, aby wyeliminować narkotyki i związane z nimi zjawiska z terenu naszego województwa.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Górze przeprowadzili działania na terenie Gminy Wąsosz oraz Gminy Jemielno w ramach akcji „Bezpieczna Gmina”. W trakcie czynności zatrzymali mężczyznę, u którego podczas przeszukania ujawnili i zabezpieczyli znaczną ilość środków zabronionych. 29-latek posiadał marihuanę oraz amfetaminę w ilości, z której można by przygotować ponad 960 porcji handlowych tych narkotyków.

Policjanci z Legnicy podczas służby zauważyli mężczyznę, który zachowywał się nerwowo i ewidentnie chciał uniknąć spotkania z funkcjonariuszami. Kiedy 32-latek zauważył patrol, natychmiast zmienił kierunek ruchu i próbował się oddalić. Takie zachowanie jasno wskazywało, że może on mieć przy sobie rzeczy, których posiadanie jest zabronione. Potwierdziło to przeszukanie legniczanina, przy którym mundurowi ujawnili susz roślinny. Wstępne badanie wykazało, że była to marihuana. Chcąc wytłumaczyć zaistniałą sytuację mężczyzna oświadczył, że narkotyki znalazł na ulicy. Na tym jednak interwencja się nie zakończyła, ponieważ po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 32-latek był poszukiwany celem odbycia kary 75 dni pozbawienia wolności. Legniczanin został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.

W Jaworze policjanci w trakcie patrolu podległego rejonu zauważyli osobowego volkswagena, którego postanowili skontrolować. Zatrzymanym do kontroli pojazdem podróżował znany mundurowym 22-latek. Kiedy funkcjonariusze podchodzili do auta, zauważyli, że kierowca próbuje połknąć foliowy woreczek z zawartością zielonego suszu. Dzięki ich szybkiej reakcji, siedzącemu za kierownicą mężczyźnie nie udało się tego zrobić. Co więcej, w aucie czuć było silny zapach marihuany. Podczas rozmowy z policjantami kierujący przyznał, że palił wcześniej konopie indyjskie, co potwierdzone zostało badaniem jego śliny przeprowadzonym przez mundurowych.

Jednak nie był to koniec kłopotów 22-latka. W trakcie przeszukania jego pokoju policjanci znaleźli w szufladzie opakowanie z folii aluminiowej, a w nim białą, skrystalizowaną substancję. Po zważeniu oraz przebadaniu narkotesterem wszystkich zabezpieczonych środków okazało się, że jaworzanin posiadał przy sobie marihuanę i metamfetaminę.

Mężczyzna odpowie teraz za posiadanie środków odurzających, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie krwi potwierdzi obecność narkotyków w jego organizmie, to 22-latek poniesie konsekwencje karne w związku z prowadzeniem pojazdu pod ich wpływem.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KPP w Górze,KMP w Legnicy i KPP w Jaworze

Powrót na górę strony