Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny tytoń przejęty przez wrocławskich policjantów. Straty Skarbu Państwa to ponad 60 tys. złotych

Data publikacji 18.03.2021

Wrocławscy policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli 55 kilogramów nielegalnego tytoniu. Straty Skarbu Państwa powstałe z tytułu niezapłaconej akcyzy oszacowano na ponad 60 tysięcy złotych. Zabezpieczony towar nie trafił na rynek, a jego właściciel został zatrzymany i przewieziony do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z wrocławskiej komendy miejskiej namierzyli osobowego forda, co do którego mieli pewne podejrzenia. Mundurowi ustalili, że samochodem mogą być przewożone duże ilości nielegalnego tytoniu, który trafia na targowiska w stolicy Dolnego Śląska.

Gdy policjanci nad ranem zatrzymali auto do kontroli, za jego kierownicą siedział 51-letni mężczyzna. Mundurowi podczas sprawdzania samochodu ujawnili w bagażniku pojazdu dokładnie to, czego się spodziewali – 106 worków z tytoniem o łącznej wadze ponad 50 kilogramów.

Funkcjonariusze sprawdzili również miejsce zamieszkania kierowcy, gdzie także znaleźli worki z nielegalnym tytoniem. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 110 worków foliowych o wadze 55 kilogramów.

Kontrabanda nie miała polskich znaków akcyzy, więc zatrzymany 51-latek trafił w towarzystwie mundurowych do Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Ujawniony tytoń policjanci dokładnie opisali i zważyli. Straty na rzecz Skarbu Państwa z tytułu uszczupleń akcyzy wyniosły ponad 60 tysięcy złotych. Mężczyzna będzie musiał liczyć się z zarzutami dotyczącymi naruszenia przepisów dotyczących przechowywania wyrobów akcyzowych bez ich uprzedniego opodatkowania i oznaczenia znakami akcyzy.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KMP we Wrocławiu


 

Powrót na górę strony