Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradli wynajmowane wcześniej mieszkanie

Data publikacji 20.03.2021

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o kradzież z włamaniem do jednego z mieszkań w centrum Jeleniej Góry. Ich łupem padło mienie o łącznej wartości ponad 7 tysięcy złotych. Teraz odpowiedzą oni za swoje zachowanie przed sądem, a grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zidentyfikowali, a następnie zatrzymali 37-letnią kobietę i 38-letniego mężczyznę podejrzanych o kradzież z włamaniem.

W toku prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że za włamanie, do którego doszło na początku lutego bieżącego roku w Jeleniej Górze, odpowiadają osoby, które wcześniej wynajmowały okradzione następnie mieszkanie. Sprawcy dostali się do lokalu podczas nieobecności właścicielki, wykorzystując do tego dorobiony wcześniej klucz. Ich łupem padła odzież, telewizor, buty i inne przedmioty. Wartość poniesionych strat pokrzywdzona oszacowała na kwotę ponad 7 tysięcy złotych.

Zatrzymanie pary włamywaczy było możliwe dzięki informacjom zebranym w tej sprawie przez funkcjonariuszy oraz po analizie nagrań z kamer monitoringu.

Obecnie mundurowi wyjaśnią szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz ustalają, co zatrzymani zrobili ze skradzionym mieniem. Za kradzież z włamaniem grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony