Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany włamywacz. Policjanci odzyskali skradzione przez niego łupy

Data publikacji 22.03.2021

Mundurowi z powiatu bolesławieckiego odzyskali w całości mienie utracone w wyniku przestępstw oraz zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży z włamaniem. Sprawca ukradł przyczepkę samochodową, do której zapakował szereg elektronarzędzi i wartościowych przedmiotów. Podejrzanemu grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kruszynie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie dwóch kradzieży z włamaniem i odzyskali mienie o wartości ponad 10 tysięcy złotych.

W nocy z 16 na 17 marca w małej miejscowości na terenie gminy Warta Bolesławiecka doszło do dwóch kradzieży z włamaniem. Sprawca pokonując zabezpieczenia dostał się do pomieszczeń gospodarczych oraz do domu jednorodzinnego. Jego łupem padła przyczepka samochodowa, do której zapakował szereg wartościowych przedmiotów, które tylko wpadły mu w ręce na miejscu przestępstwa. Straty spowodowane tymi działaniami wycenione zostały na kwotę ponad 10 tysięcy złotych. Włamywacz zrabował przyczepkę oraz narzędzia i elektronarzędzia, m. in. kosiarkę, pilarkę, szlifierkę i kosę spalinową.

Po zatrzymaniu 30-letniego mieszkańca powiatu bolesławieckiego policjanci ustalili miejsce, gdzie znajduje się większość skradzionych przedmiotów. Na terenie opuszczonej posesji zabezpieczyli wypakowaną po brzegi przyczepkę samochodową. Dodatkowo podczas sprawdzenia przydomowego garażu funkcjonariusze odzyskali pozostałe narzędzia, które padły łupem sprawcy.

Zatrzymanemu grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Bolesławcu

Powrót na górę strony