Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla włamywacza recydywisty

Data publikacji 22.03.2021

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 38-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu i posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna działał w warunkach powrotu do przestępstwa. Straty pokrzywdzonych, powstałe na skutek działania zatrzymanego, wyniosły blisko 30 tysięcy złotych. Skradzione mienie zostało odzyskane. Teraz za czyny, których się dopuścił, podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 38-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o przestępstwa przeciwko mieniu i posiadanie narkotyków.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna 19 marca 2021 roku włamał się do jednego z domów w budowie, skąd ukradł mienie o wartości ponad 12 tysięcy złotych. Były to głównie elektronarzędzia oraz dwa odkurzacze domowe. Ponadto próbował dostać się do innego budynku, lecz zamierzonego celu nie osiągnął, gdyż został spłoszony. Straty pokrzywdzonych, powstałe na skutek działania zatrzymanego, wyniosły blisko 30 tysięcy złotych.

Dodatkowo w trakcie czynności z 38-latkiem mundurowi w jego mieszkaniu znaleźli narkotyki. Okazało się również, że mężczyzna działał w warunkach tzw. recydywy. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze odzyskali w całości skradzione mienie.

38-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za czyny, których się dopuścił, grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec niego najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony