Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najpierw kolizja, potem pobicie – uczestnicy są już w rękach policji

Data publikacji 23.03.2021

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi trzem mężczyznom, którzy blisko miesiąc temu w centrum Gryfowa Śląskiego pobili pokrzywdzonego zaraz po kolizji drogowej. Wszyscy zbiegli z miejsca zdarzenia, a śledczy wyjaśniają okoliczności zajścia.

W dniu 8 lutego 2021 roku około godziny 14:00 Dyżurny komendy w Lwówku Śląsku otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Gryfowie Śląskim. Na miejscu patrol policji ustalił, iż doszło do kolizji nieznanego pojazdu z autem marki Citroen. W pobliżu nie było uczestników tego zderzenia pojazdów. Z relacji osób będących na miejscu ustalono, że doszło do bójki między uczestnikami zdarzenia drogowego, którzy oddalili się przed przybyciem policjantów. W związku, iż Citroen utrudniał ruch na drodze, został odholowany.

Śledczy prowadzili intensywne działania mające na celu ustalenie przebiegu zdarzenia oraz osób biorących w nim udział.

W rezultacie funkcjonariusze z Komisariatu w Gryfowie Śląskim zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 30, 38 i 56 lat, a także ... 40- letniego poszkodowanego, który feralnego dnia również zbiegł z miejsca zdarzenia drogowego. Jak się okazało był poszukiwany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Mężczyźni usłyszeli zarzut pobicia w czynie chuligańskim. Za popełnione przestępstwo grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Lwówku Śląsku

Powrót na górę strony