Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca spowodował kolizję i chciał wręczyć policjantom łapówkę

Data publikacji 24.03.2021

Nietrzeźwy obywatel Białorusi zaproponował policjantom pieniądze w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyzna spowodował kolizję na jednej ze stacji paliw. Jak się okazało miał ponad 1,5 promila alkoholu. Kierowca został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Teraz za próbę przekupstwa policjantów grozi mu do 10 lat więzienia. Oprócz tego mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy zostali skierowani przez dyżurnego jednostki na jedną ze stacji paliw na terenie gminy, gdzie doszło do kolizji dwóch ciężarówek. Jak ustalili mundurowi, kierujący pojazdem marki Daf, obywatel Białorusi, nieprawidłowo wykonał manewr skrętu w wyniku czego uszkodził prawidłowo zaparkowany pojazd marki Scania. Od sprawcy kolizji od razu wyczuwalna była silna woń alkoholu. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że 42-latek w organizmie ma ponad 1,5 promila alkoholu. Gdy dowiedział się, że kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości popełni przestępstwo, zaproponował funkcjonariuszom pieniądze za odstąpienie od dalszych czynności. Policjanci poinformowali go, że proponowanie pieniędzy funkcjonariuszowi publicznemu jest w Polsce przestępstwem. Mężczyzna jednak cały czas próbował przekonać mundurowych, aby odstąpili od ukarania go, oferując im wciąż łapówkę. W trakcie wykonywania przez funkcjonariuszy czynności mężczyzna wyjął pieniądze i położył je na notatniku służbowym policjanta.

42-letni kierowca został zatrzymany, a pieniądze zabezpieczone. Teraz obywatelowi Białorusi za udzielenie korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu grozi do 10 lat więzienia. Oprócz tego mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Zgorzelcu

Powrót na górę strony