Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ruszyły szczepienia w garnizonie dolnośląskim

Data publikacji 25.03.2021

Przykład idzie z góry, dlatego szef dolnośląskich policjantów inspektor Dariusz Wesołowski wraz z funkcjonariuszami naszego województwa przystąpił do szczepienia przeciw COVID-19. Szczepienia dla funkcjonariuszy są ważne przede wszystkim przez pryzmat bezpieczeństwa mieszkańców, o które dbają podejmując każdej doby blisko 1300 interwencji w różnych sprawach tylko na terenie samego Dolnego Śląska.

"Jeśli chcemy wrócić do normalności, wygrać z chorobą, nie ma innej możliwości - trzeba się zaszczepić" - to słowa wypowiedziane przez Panią Alicję Jakubowską, Naczelną Pielęgniarkę MSWiA pod koniec grudnia ubiegłego roku, gdy ruszył Narodowy Program Szczepień.

Teraz przyszedł czas na służby mundurowe. W policyjną rotę ślubowania wpisany jest obowiązek strzeżenia bezpieczeństwa, nawet z narażeniem życia. Te słowa w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy nabrały nowego wymiaru dla policjantów. Służąc i chroniąc codziennie narażają swoje życie i zdrowie znajdując się wśród grup zawodowych szczególnie narażonych za zakażenie wirusem COVID-19. Do chwili obecnej ponad 1300 funkcjonariuszy oraz prawie 180 pracowników cywilnych na terenie Dolnego Śląska osobiście doświadczyło zarażenia koronawirusem. Każdy przypadek zarażenia powoduje wyłączenie na przynajmniej kilkunastodniowy okres z aktywności zawodowej.

Dlatego szczepienia dla policjantów są ważne przede wszystkim przez pryzmat bezpieczeństwa mieszkańców, o które dbają podejmując każdej doby blisko 1300 interwencji w różnych sprawach tylko na terenie samego Dolnego Śląska.

Przykład idzie z góry i dlatego Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu inspektor Dariusz Wesołowski wraz funkcjonariuszami naszego województwa przystąpił do szczepienia przeciw COVID-19, które odbyło się w 4 Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką SP ZOZ we Wrocławiu. W pierwszej grupie zaszczepionych przedstawicieli służb mundurowych byli również Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego we Wrocławiu, Komendant Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu - Strachowicach i p.o. Zastępcy Komendanta Regionalnej Straży Ochrony Kolei.

Aby odciążyć służby medyczne, które w tym czasie również zajmują się szczepieniem mieszkańców naszego województwa, policjanci będą przyjmowali dawki do późnego popołudnia oraz w soboty i niedziele.

nadkom. Kamil Rynkiewicz

  • tabliczka PUNK SZCZEPIEŃ COVID-19
  • Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu podczas Szczepienia
  • Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu podczas Szczepienia
  • Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu podczas Szczepienia
  • policjant podczas szczepienia
  • policjantka podczas szczepienia
  • siedzący policjant podczas szczepienia
  • policjantka siedząca podczas szczepienia
  • policjant podczas szczepienia
Powrót na górę strony