Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Tulipan” w rękach lwóweckich policjantów. Rozkochał, a następnie oszukał samotną matkę

Data publikacji 26.03.2021

Wczoraj lwóweccy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który oszukał poznaną na portalu randkowym „wybrankę” i doprowadził ją do utraty blisko 2500 zł. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu złotoryjskiego, który zamieścił na portalu randkowym ogłoszenie matrymonialne podając fałszywe dane. Następnie od pewnego czasu utrzymywał przez Internet i telefon kontakt z mieszkanką powiatu, którą zapewniał o szczerości swoich intencji. Ufność kobiety, której uczucia bezwzględnie wykorzystał, skutkowała utratą przez nią blisko 2500 zł. Sprawca, kiedy zobaczył, że samotna matka jest gotowa z nim zamieszkać, zmienił diametralnie podejście do niej. Zaczął ją obwiniać o to, że uporczywie go nęka. Na odstąpienie od złożenia zawiadomienia o rzekomym przestępstwie żądał od pokrzywdzonej pieniędzy, które przekazała mu przekazem pocztowym.

W toku czynności lwóweccy policjanci ustalili faktyczne dane sprawcy, a następnie na terenie powiatu złotoryjskiego zatrzymali 35-latka odzyskując utraconą przez pokrzywdzoną gotówkę.

Teraz mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za popełnienie tego przestępstwa może mu grozić kara 8 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Lwówku Śląskim

Powrót na górę strony