Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wykorzystał nieuwagę właściciela i odjechał jego autem. Mężczyzna został zatrzymany, a pojazd odzyskany

Data publikacji 28.03.2021

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mężczyźnie, zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów. Jest on podejrzany o kradzież. Jego łupem padł samochód marki Audi wraz z dowodem rejestracyjnym. Łączne straty pokrzywdzony oszacował na kilka tysięcy złotych. Auto wraz ze skradzionym mieniem zostało odzyskane. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło kilka dni temu w Jeleniej Górze. Mężczyzna wykorzystał nieuwagę właściciela i odjechał jego autem, w którym był również dowód rejestracyjny. Pokrzywdzony pozostawił na chwilę otwarte samochód wraz z kluczykami, co spowodowało, że stał się on łatwym łupem dla sprawcy. Wartość poniesionych strat właściciel oszacował na kilka tysięcy złotych.

Kiedy mężczyzna zorientował się, że padł ofiarą kradzieży, powiadomił Policję. Funkcjonariusze w oparciu o uzyskane w tej sprawie informacje, a także po analizie nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali 34-latka, podejrzewanego o ten czyn. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze odnaleźli skradziony pojazd, który zaparkowany był na jednej z ulic w mieście. Odzyskali też skradziony dokument.

Teraz 44-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, za co grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony