Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Syn okradł matkę. Sprawca został zatrzymany, a mienie odzyskane

Data publikacji 28.03.2021

Złotoryjscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o kradzież mienia na szkodę swojej matki. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna mieszkał razem z matką. Wykorzystał chwilę, kiedy nie było jej w domu. Wyniósł nowy telewizor z mieszkania, po czym sprzedał go w lombardzie. Policjanci odzyskali mienie, które zostało zwrócone pokrzywdzonej. O dalszym losie jej syna będzie decydował sąd.

Do Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży mienia o wartości blisko 1500 złotych. Pokrzywdzona zgłosiła, że z jej mieszkania został skradziony telewizor, który kupiła zaledwie miesiąc temu. Do zdarzenia doszło w czasie kiedy nie było jej w mieszkaniu. Istniało podejrzenie, że czynu tego mógł dokonać syn kobiety, który wspólnie z nią zamieszkuje.

Policjanci od razu przystąpili do działania. 36-latek został zatrzymany, po czym trafił do policyjnego aresztu. Po jego wytrzeźwieniu, na podstawie zebranego materiału dowodowego, został mu przedstawiony zarzut kradzieży mienia. Jak się okazało, mężczyzna sprzedał telewizor w lombardzie. Policjanci odzyskali to urządzenie i zwrócili je pokrzywdzonej. O dalszym losie jej syna będzie decydował sąd.

Przestępstwo kradzieży mienia zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Złotoryi

Powrót na górę strony