Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przy użyciu skradzionego telefonu włamał się na konto bankowe właścicielki i wypłacił nie swoje pieniądze – sprawca został zatrzymany, a telefon odzyskany

Data publikacji 27.03.2021

Policjanci z powiatu bolesławieckiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież telefonu oraz włamanie na konto bankowe i wypłatę blisko 3 tysięcy złotych. Mundurowi odzyskali telefon, a podejrzany usłyszał już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kruszynie zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu legnickiego, który przy użyciu wcześniej skradzionego telefonu włamał się na konto bankowe.

Podejrzany wykorzystał aplikację mobilną i pokonując zabezpieczenia elektroniczne w krótkich odstępach czasu wypłacił z konta bankowego pokrzywdzonej prawie 3 tysiące złotych. Ponadto po dokonaniu wypłat telefon sprzedał w lombardzie. Mundurowi odzyskali skradzione mienie.

Podejrzany wyjaśnił, że pieniądze zdobyte w wyniku przestępstw wydał na swoje potrzeby. Usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Bolesławcu

Powrót na górę strony