Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczna walka z przestępczością narkotykową na terenie Dolnego Śląska

Data publikacji 27.03.2021

Dolnośląscy policjanci nieustannie, skutecznie zwalczają przestępczość narkotykową. Tylko w ciągu ostatnich dni zatrzymali czterech mężczyzn, którzy mieli związek z środkami odurzającymi. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 17 500 porcji handlowych amfetaminy, metamfetaminy, marihuany i haszyszu. Jeden z zatrzymanych trafił na podstawie decyzji sądu do aresztu.

Do pierwszego z zatrzymań doszło na terenie powiatu wałbrzyskiego. Policjanci kryminalni tamtejszej jednostki w wyniku działań operacyjnych sprawdzili jedno z mieszkań i zatrzymali tam 32-letniego mężczyznę. Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze, w miejscu zamieszkania zatrzymanego, znaleźli woreczek oraz zawiniątka ze środkami psychotropowymi w postaci amfetaminy, z których można było wykonać ponad 500 porcji handlowych tych narkotyków.

Jeszcze tego samego dnia, dalsze działania operacyjne doprowadziły policjantów wałbrzyskiego wydziału kryminalnego do jednego z mieszkań przy ul. Kazury na terenie miasta. To właśnie tam 40-letni mieszkaniec Wałbrzycha ukrywał spore ilości narkotyków w postaci metamfetaminy. Funkcjonariusze ujawnili tam kilka woreczków strunowych. Z zabezpieczonych środków psychotropowych można było wykonać ponad 15 tysięcy porcji handlowych tych narkotyków. Podczas dokładnego sprawdzenia pomieszczeń mieszkalnych mundurowi znaleźli także 40 sztuk amunicji, na którą podejrzany nie posiadał zezwolenia.

Natomiast na terenie Kłodzka funkcjonariusze kryminalni dotarli do jednego z mieszkańców, którego podejrzewali o posiadanie narkotyków. 40-latek nielegalne substancje schował w rękawie, a na widok mundurowych próbował się ich pozbyć. Okazało się, że mężczyzna próbował ukryć przed policjantami amfetaminę oraz haszysz. Z zabezpieczonej ilości można było przygotować około 1650 porcji narkotyków. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał, że narkotyki kupił na terenie Republiki Czeskiej, a następnie przywiózł je do Polski. Według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii jest to zabronione.

Kolejne zatrzymanie miało miejsce na terenie Jeleniej Góry. Tamtejsi policjanci prowadząc czynności operacyjne ustalili, że 50-letni mężczyzna najprawdopodobniej związany jest z narkotykowym procederem. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli marihuanę i amfetaminę. Z zabezpieczonych środków odurzających można było uzyskać ponad 300 porcji handlowych. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy wykazał, że 50-latek zajmował się również udzielaniem środków odurzających w celu uzyskania korzyści majątkowej. Wstępnie ustalono, że na przestrzeni tylko jednego miesiąca sprzedał różnym osobom marihuanę co najmniej 17 razy.

Za posiadanie narkotyków grozi nawet 3 lata więzienia, jeśli jednak w grę wchodzi ich znaczna ilość, wymiar kary sięga nawet 10 lat. Udzielanie innej osobie środka odurzającego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej jest przestępstwem zagrożonym karą również do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Wałbrzychu, KMP w Jeleniej Górze, KPP w Kłodzku

  • amfetamina, tester i nakrotyki w sreberku
  • narkotyki w woreczkach
  • narkotyki w woreczkach i waga
  • policjant w kamizelce prowadzi mężczyznę
  • kajdanki na rękach mężczyzny
  • woreczki strunowe z narkotykami
Powrót na górę strony