Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trwają szczepienia dolnośląskich policjantów

Data publikacji 29.03.2021

Na terenie całego Dolnego Śląska trwają szczepienia policjantów przeciw COVID-19. Proces ten, zainaugurowany w ubiegłym tygodniu przez szefa dolnośląskiego garnizonu inspektora Dariusza Wesołowskiego, który wraz z dużą grupą podległych mu funkcjonariuszy przyjął już pierwszą dawkę szczepionki, jest niezwykle istotny dla poprawy bezpieczeństwa mundurowych, ich najbliższych i wszystkich Dolnoślązaków. W tej chwili najskuteczniejszym sposobem walki z wirusem jest właśnie przyjęcie szczepionki, dzięki której możemy uchronić siebie oraz swoje rodziny przed zarażeniem koronawirusem i poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi, jakie są z tym związane.

Na obszarze całego Dolnego Śląska trwa intensywny proces szczepienia policjantów przeciw COVID-19. Funkcjonariusze, którzy są jedną z najbardziej narażonych na zakażenie tym groźnym patogenem grup zawodowych, otrzymują w poszczególnych powiatach pierwszą dawkę szczepionki, która pozwoli diametralnie zwiększyć ich bezpieczeństwo w kontekście możliwości zachorowania na koronawirusa.

Dzięki uzyskaniu odporności, codzienna służba dolnośląskich stróżów prawa ukierunkowana na niesienie pomocy społeczeństwu nie będzie obarczona tak dużym ryzykiem zdrowotnym. Mundurowi będą również mogli uchronić przed poważnymi konsekwencjami, które związane są z przebiegiem COVID-19, swoje rodziny i bliskich. Musimy wszak pamiętać, że w związku interwencjami, jakie podejmują policjanci, dbając każdego dnia o bezpieczeństwo obywateli, narażają oni życie i zdrowie osób ze swojego najbliższego otoczenia, które mogą nieświadomie zarazić. Do chwili obecnej grubo ponad 1300 funkcjonariuszy i prawie 200 pracowników cywilnych na terenie Dolnego Śląska osobiście doświadczyło zarażenia koronawirusem. Każdy przypadek zarażenia powoduje wyłączenie na przynajmniej kilkunastodniowy okres z aktywności zawodowej.

Jak twierdzą specjaliści w zakresie zwalczania chorób zakaźnych, przyjęcie szczepionki jest obecnie najskuteczniejszym sposobem walki z wirusem. Potwierdzeniem tych słów jest sytuacja służb medycznych, które zaszczepione zostały jako pierwsze, co pozwoliło wśród medyków bardzo zniwelować ryzyko zachorowania na COVID-19 i niebezpiecznych dla życia i zdrowia konsekwencji z tym związanych.

Pamiętajmy również, że szczepienie policjantów jest niezwykle ważne przede wszystkim przez pryzmat bezpieczeństwa mieszkańców, o które dbają, podejmując każdej doby tysiące interwencji w najróżniejszych sprawach.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony