Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny tytoń oraz papierosy przejęte przez wrocławskich policjantów. Straty Skarbu Państwa oszacowano na blisko 70 tysięcy złotych

Data publikacji 30.03.2021

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli blisko 45 kilogramów nielegalnego tytoniu, a także ponad 16 tysięcy sztuk papierosów. Straty Skarbu Państwo szacowane zostały na kwotę blisko 70 tysięcy złotych. Zabezpieczony towar nie trafił na rynek, a jego właściciele zostali zatrzymani. Będą musieli liczyć się z zarzutami dotyczącymi naruszenia przepisów Kodeksu karnego skarbowego.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na ternie Wrocławia i powiatu wrocławskiego ustalili mężczyznę oraz pojazd jakim się przemieszcza. Mundurowi mieli podejrzenia że tym właśnie samochodem mogą być przewożone duże ilości nielegalnego tytoniu, który trafia na wrocławskie targowiska.

Funkcjonariusze wieczorową porą zatrzymali auto do kontroli, a za jego kierownicą siedział 42-letni mężczyzna i towarzyszący mu 28-latek. Policjanci ujawnili w bagażniku pojazdu dokładnie to, czego się spodziewali – torby materiałowe zawierające worki z tytoniem i papierosami. Zabezpieczone wyroby tytoniowe nie posiadały polskich znaków skarbowych

Funkcjonariusze przy kierującym ujawnili także kluczyki do osobowego Peugeota, który stał kilkanaście metrów od miejsca kontroli, a według wiedzy policjantów również miła być wykorzystywany, jako magazyn nielegalnych wyrobów tytoniowych. Funkcjonariusze po raz kolejny się nie mylili, ujawniając w samochodzie następne nielegalne wyroby tytoniowe. Łącznie zabezpieczyli blisko 45 kilogramów krajanki tytoniowej i ponad 16 tysięcy sztuk papierosów.

Jakby tego było mało 42-latek, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a owe „magazyny” nielegalnych wyrobów tytoniowych nie posiadały aktualnych badań technicznych i obowiązkowych ubezpieczeń OC.

Kontrabanda nie miała polskich znaków akcyzy, więc zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni do Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, aby tam wykonać niezbędne czynności procesowe. Straty na rzecz Skarbu Państwa z tytułu uszczupleń akcyzy wyniosły blisko 70 tysięcy złotych. Kierujący będzie musiał liczyć się z zarzutami dotyczącymi naruszenia przepisów Kodeksu karnego skarbowego.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP we Wrocławiu

 

Powrót na górę strony