Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wjechała autem na skrzyżowanie pod prąd

Data publikacji 30.03.2021

Policjanci z dolnośląskiej grupy SPEED w trakcie pełnionej służby zatrzymali kierującą, która wjechała na skrzyżowanie pod prąd. Całą sytuację widzieli funkcjonariusze, którzy natychmiast podjęli interwencję. Młoda kobieta tłumaczyła policjantom, że pomyliła drogi. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci przypominają wszystkim kierowcom, żeby zawsze zwracać uwagę na oznakowanie drogi i stosować zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze grupy SPEED Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w trakcie pełnionej służby na terenie stolicy Dolnego Śląska byli świadkami bardzo niebezpiecznej sytuacji.

Do całego zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu przy ulicy Kamiennej we Wrocławiu. Policjanci zbliżając się do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną zauważyli osobę kierującą peugeotem. Okazało się, że pojazd wjechał pod prąd na pas do skrętu w lewą stronę. W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali radiowóz i natychmiast podjęli interwencję. Na szczęście dzięki uwadze pozostałych uczestników ruchu i szybkiej reakcji policjantów udało się uniknąć sytuacji, która mogła doprowadzić do niebezpiecznego w skutkach zdarzenia drogowego.

Po sprawdzeniu okazało się, że osobą która popełniła to wykroczenie jest młoda 25-letnia kobieta. Kierująca tłumaczyła się, że pomyliła drogi. W związku z tym przewinieniem kobieta otrzymała mandat karny w wysokości 500 .

Policjanci przypominają wszystkim kierowcom, żeby zawsze zwracać uwagę na oznakowanie drogi. Bądźmy skoncentrowani i zachowujmy szczególną ostrożność w miejscach takich jak skrzyżowania i przejścia dla pieszych. Stosujmy też zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do innych uczestników ruchu.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: WRD KWP we Wrocławiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.4 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony