Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Agresywny mężczyzna znieważył i groził policjantom podczas zatrzymania

Data publikacji 30.03.2021

Poszukiwany mężczyzna w trakcie zatrzymania był wulgarny i znieważył policjantów. Mieszkaniec powiatu bolesławieckiego grożąc funkcjonariuszom chciał doprowadzić do zaprzestania działań z ich strony. Teraz trafił do więzienia, ponieważ ma do obycia karę pozbawienia wolności w wymiarze 5 miesięcy. Za zachowanie wobec policjantów grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu ustalili, że mężczyzna poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności przebywa w miejscu zamieszkania. Kiedy mundurowi poinformowali mieszkańca gminy Osiecznica o przyczynie ich działań, 29-latek zaczął być agresywny, krzyczał pod adresem funkcjonariuszy wulgaryzmy i obrażał ich. Dodatkowo groził policjantom pobiciem i pozbawieniem życia, jeżeli nie zaprzestaną swoich działań.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty związane ze znieważeniem i kierowaniem gróź wobec funkcjonariuszy Policji. Następnie przewieziono go do Zakładu Karnego, gdzie spędzi najbliższe 5 miesięcy, ponieważ ma do odbycia karę pozbawienia wolności w związku popełnionym przestępstwem przeciwko mieniu.

Za znieważenie policjantów w związku z wykonywaniem przez nich obowiązków służbowych i kierowanie gróźb w celu zaniechania działań grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, ale o niej zdecyduje już sąd.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP Bolesławcu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.05 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony