Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty za kradzieże sklepowe dla recydywisty

Data publikacji 31.03.2021

W ręce lubańskich policjantów trafił mężczyzna podejrzany o kradzieże sklepowe na terenie Świeradowa Zdrój, Węglińca i Jeleniej Góry, skąd zabierał nieprawnie m. in. kosmetyki, elektronarzędzia, akcesoria kuchenne czy artykuły chemiczne. Skradzione mienie sprzedawał w lombardach, oszukując ich właścicieli co do pochodzenia towaru. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży i oszustwa. Kara może być sroga, gdyż czynów tych dokonywał w warunkach recydywy.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zatrzymali mieszkańca gminy Leśna, który na początku marca dokonał kradzieży kosmetyków w jednej z drogerii na terenie Świeradowa Zdrój. Łupem złodzieja padły kosmetyki, szczoteczki elektryczne i powerbank o łącznej wartości ponad 1500 zł. Jak ustalili kryminalni skradzione rzeczy sprzedawane były w lombardach na terenie Lubania.

Policjanci zabezpieczyli umowy kupna- sprzedaży przedmiotów zbytych przez sprawcę oraz zabezpieczyli towar. Tym razem były to m.in. tabletki do zmywarek, słuchawki bezprzewodowe, szlifierka samochodowa, maszynki do golenia, zestawy sztućców czy akcesoria kuchenne. Towar ten został skradziony ze sklepów w Świeradowie Zdroju, Węglińcu oraz Jeleniej Górze.
Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę kradzieży na terenie gminy Leśna. 38- latek usłyszał już zarzuty kradzieży. Odpowie również za oszustwo, którego dopuścił się sprzedając skradziony towar do lombardu. Tym razem działał w warunkach recydywy i grozi mu kara do 12 lat więzienia.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Lubaniu

Powrót na górę strony