Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany przyjechał na stację benzynową kupić alkohol, trafił prosto za kratki

Data publikacji 31.03.2021

Blisko 2 promile alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nie przeszkodził mężczyźnie wsiąść za kierownicę Mercedesa i ruszyć na zakupy. O podejrzanie zachowującym się kierującym policjantów poinformował odpowiedzialny pracownik jednej ze stacji benzynowych. Mundurowi po chwili byli na miejscu, a na rękach mężczyzny znalazły się kajdanki. O jego najbliższej przyszłości zadecyduje teraz sąd. Grozić mu może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Leśnicy zostali skierowani przez dyżurnego na stację benzynową znajdującą się na ich obszarze odpowiedzialności. Osobą zgłaszającą był pracownik stacji, który wykazał się obywatelską postawą. Nie pozostał obojętny widząc zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu, które może skutkować utratą życia i zdrowia przez jego uczestników. Niezwłocznie powiadomił mundurowych o tym, że najprawdopodobniej nietrzeźwy mężczyzna przyjechał samochodem dokonać zakupu alkoholu. Ze względu na jego stan psychofizyczny, alkohol nie został mu jednak sprzedany.

Policjanci szybko przyjechali na miejsce i potwierdzili przypuszczenia obsługi stacji, bo wspomniany kierującymiał 2 promili alkoholu w organizmie. Nie był to jednak koniec złych wiadomości, ponieważ 61-letni kierujący posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do 2023 roku.

Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem kierujący popełnił więc dwa przestępstwa. Mężczyzna trafił do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a o konsekwencjach jakie poniesie, zadecyduje teraz sąd. Grozić mu może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Na szczęście ta lekkomyślna jazda nie doprowadziła do tragedii, jak niestety niejednokrotnie bywa. Cieszy fakt, że w naszym otoczeniu są ludzie czujący się współodpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze, którzy reagują w takich sytuacjach w sposób prawidłowy.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP we Wrocławiu

Powrót na górę strony