Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poważny wypadek z udziałem motocyklisty

Data publikacji 31.03.2021

Do poważnego w skutkach wypadku doszło wczoraj wieczorem w Wałbrzychu. W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym kierujący jednośladem z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci przez kilka godzin prowadzili czynności na miejscu zdarzenia i wyjaśniają obecnie wszelkie okoliczności tego wypadku.

Do wypadku z udziałem 37-letniego motocyklisty doszło o godzinie 20:00. Włączający się do ruchu od strony garaży - 46-letni kierujący samochodem osobowym - nie zauważył jadącego już ulica główną kierującego jednośladem i doprowadził do zderzenia z motocyklistką. Ten w wyniku wypadku trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała. Podczas wykonywanych na miejscu zdarzenia czynności policjanci wstępnie ustalili, że kierujący jednośladem mógł jechać z nadmierną prędkością oraz nie miał włączonych świateł mijania. Wszystkie wątpliwości w tej sprawie wyjaśnione zostaną jednak podczas prowadzonego dalej postępowania. Prowadzący samochód osobowy 46-latek był trzeźwy. Policjanci zlecili w placówce medycznej pobranie krwi od motocyklisty celem przeprowadzenia badań laboratoryjnych. Przez kilka godzin na miejscu zdarzenia występowały niewielkie utrudnienia w ruchu drogowym.

W związku z tym zdarzeniem policjanci ponownie zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie zasad bezpieczeństwa i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Apelujemy do motocyklistów, aby nie przekraczali dozwolonej prędkości oraz nie wyprzedzali w miejscach niedozwolonych. Są oni niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i każde zdarzenie z ich udziałem może zakończyć się tragicznie w skutkach. Kierujący jednośladami powinni także zaopatrzyć się w ubranie przystosowane do jazdy na motocyklu, w tym w odblaskowe szelki lub kamizelkę oraz bezwzględnie stosować kask ochronny na głowę. Użytkownicy samochodów natomiast przy włączaniu się do ruchu, zmianie pasa ruchu oraz kierunku jazdy, muszą za każdym razem dobrze się rozglądnąć oraz spoglądać w lusterka wsteczne. Motocykl może przecież nadjechać w każdym momencie. Obie strony mają oczywiście obowiązek korzystać z zapisanej w Kodeksie Drogowym zasady ograniczonego zaufania.

Wiosna dopiero się zaczęła. Motocykliści przez najbliższych kilka miesięcy będą obecni na drogach. Pamiętajmy, aby z ładnej pogody i wolnego czasu korzystać w sposób nie zagrażający innym uczestnikom ruchu. Poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek. Zawsze miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne, swoich bliskich oraz innych osób.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony