Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczali znaleziony pocisk przeciwpancerny

Data publikacji 04.04.2021

Na terenie gminy Kłodzko znaleziony został pocisk przeciwpancerny. O niebezpiecznej pozostałości z czasów wojny został powiadomiony dyżurny kłodzkiej komendy policji. Funkcjonariusze apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych materiałów wybuchowych nie należy dotykać, przenosić, ani rozbrajać. Manipulowanie przy takich przedmiotach może zakończyć się tragedią.

Na niebezpieczne znalezisko natrafili mężczyźni, którzy wykonywali prace porządkowe przy moście w Podtyniu. Osoby te zauważyły przedmiot przypominający pocisk przeciwpancerny. O tym fakcie został powiadomiony dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, który skierował na miejsce patrol. Funkcjonariusze na miejscu zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko. Następnie saperzy zabrali pocisk do neutralizacji na poligon.

Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno dotykać, ani przenosić czy rozbrajać. Należy o tym jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i wezwą saperów. Jeśli jest to możliwe do czasu przyjazdu Policji takie miejsce należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk
Źródło: KPP w Kłodzku
Powrót na górę strony