Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przyjechał autem do komendy, bo chciał sprawdzić stan trzeźwości...

Data publikacji 06.04.2021

W niedzielne południe 43-latek chciał sprawdzić swój stan trzeźwości korzystając z alkomatu znajdującego się w Komendzie Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim. Nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że do komendy przyjechał samochodem. Po sprawdzeniu okazało się, że ma w organizmie 0.5 promila, dlatego funkcjonariusze natychmiast podjęli interwencję wobec mężczyzny. Podejrzany odpowie teraz karnie za swój czyn.

W świąteczną niedzielę około południa do Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim przyjechał kierowca volkswagena. Mężczyzna chciał skorzystać z znajdującego się przy okienku dyżurnego samoobsługowego alkomatu. Badanie wykazało, iż 43-latek nadal jest nietrzeźwy. W związku, że pod komendę przyjechał samochodem dalsze czynności z mężczyzną wykonali funkcjonariusze z pionu ruchu drogowego. Po ponownym przebadaniu mężczyzny wynik wskazywał 0,5 promila w organizmie.

Nieodpowiedzialny kierowca stracił prawo jazdy. Ponadto będzie odpowiadał za prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu. Za popełnione wykroczenie mężczyźnie grozi kara aresztu lub grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy, że jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, to nie ryzykujmy swoim życiem i bezpieczeństwem innych uczestników ruchu drogowego. Nie kierujmy wtedy żadnym pojazdem mechanicznym! Jest wiele innych możliwości, żeby dotrzeć do komendy i zbadać swoją trzeźwość.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP w Lwówku Śląskim

Powrót na górę strony