Bieżące informacje

Okazja czyni złodzieja – ale ten już jest w rękach policji

Data publikacji 06.04.2021

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za kradzież z otwartego mieszkania portfela wraz z zawartością pieniędzy, dokumentów i karty płatniczej. Okazało się, że zatrzymany wykorzystał skradzioną kartę i zapłacił nią za alkohol. Do zdarzenia doszło tuż przed świętami. Sprawcy może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kradzież i kradzież z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, do tych przestępstw doszło tuż przed świętami. Podejrzany wykorzystał chwilową nieuwagę pokrzywdzonego i z otartego mieszkania ukradł portfel wraz z dokumentami, kartą płatniczą oraz pieniędzmi. Okazało się, że sprawca dodatkowo wykorzystał skradzioną kartę i zapłacił nią za alkohol.

Mężczyzna, kiedy zorientował się, że padł ofiarą kradzieży powiadomił policję. Funkcjonariusze w oparciu o zebrane w tej sprawie informacje oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu, jeszcze tego samego dnia zatrzymali 26-latka. Bez trudu go rozpoznali, gdyż był im znany ze swojej przestępczej działalności. Właściciel okradzionego lokalu wartość poniesionych strat oszacował na kwotę ponad 1800 .

Teraz za popełnione przestępstwa sprawca odpowie przed sądem, a grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony
Polska Policja