Bieżące informacje

Paser w rękach jeleniogórskich policjantów. Skradziony motocykl odzyskany

Data publikacji 06.04.2021

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przewoził motocykl pochodzący z przestępstwa. Pojazd został skradziony w jednej z miejscowości gminy Mysłakowice w lutym bieżącego roku. Jego wartość oszacowano na kwotę 1800 zł. Teraz mężczyźnie za przestępstwo paserstwa grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

2 kwietnia 2021 roku, kilka minut po północy policjanci w Kowarach na ul. Kamiennogórskiej zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Ford z dopiętą przyczepką. Kierującym okazał się 47-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego, który jechał z 28-letnim pasażerem. Po dokładnym sprawdzeniu policjanci ujawnili na przyczepce 2 motocykle. Po zweryfikowaniu ich w systemach policyjnych wyszło na jaw, że jeden z nich został skradziony w lutym bieżącego roku w jednej z miejscowości gminy Mysłakowice. Jego wartość to 1800 złotych.

W tracie czynności policjanci ustalili, że użytkownikiem skradzionego motocykla był 28-letni pasażer, któremu w związku z zaistniałą sytuacją przedstawiono zarzut paserstwa. Pojazd wraz z przyczepką został odholowany na parking, gdyż nie był on dopuszczony do ruchu.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. 28-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony
Polska Policja