Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli kobietę, która chciała targnąć się na własne życie

Data publikacji 06.04.2021

Jeleniogórscy policjanci nie dopuścili do popełnienia samobójstwa przez mieszkankę powiatu karkonoskiego. Funkcjonariusze odnaleźli ją siedzącą na torowisku. Trzy minuty później tą trasą przejechał pociąg. Kobietę przekazano pod opiekę lekarzy specjalistów.

W świąteczny dzień około godziny 5 policjanci ze Szklarskiej Poręby pojechali na zgłoszenie, według którego na przejeździe kolejowym w Piechowicach miała leżeć na torach kobieta.

Na miejscu funkcjonariusze zastali pracownika kolei, który poinformował, że podczas powrotu drezyny z prac wykonywanych na linii Piechowice – Szklarska Poręba zauważyli leżącą na torach kobietę, która następnie oddaliła się wzdłuż torowiska w kierunku Piechowic. Ponadto poinformował, że za około 15-20 minut tą trasą będzie jechał pociąg.

Policjanci ruszyli na jej poszukiwanie. Około 150 metrów od ulicy mundurowi zauważyli kobietę siedzącą na torach. Była ona pod wpływem alkoholu, w bardzo złej kondycji psychicznej. Poinformowała, że chce odebrać sobie życie. Desperatką okazała się 45-letnia mieszkanka powiatu karkonoskiego. Policjanci w spokojnej rozmowie przekonali zrozpaczoną kobietę do zejścia z torów. Trzy minuty później tą trasą przejechał pociąg. Na szczęście mieszkanka powiatu została uratowana. 45-latkę przekazano pod opiekę lekarzy specjalistów.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony