Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Zdobił” elewacje budynków w Złotoryi. Odpowie za przestępstwa zniszczenia mienia

Data publikacji 07.04.2021

Złotoryjscy policjanci zatrzymali młodego chłopaka odpowiedzialnego za dewastację ścian budynków mieszkalnych, gospodarczych i garażu. Mężczyzna namalował na terenie miasta kilka dużych i szpecących napisów, tak zwanych graffiti. Łączne straty oszacowano na kwotę ponad 3 tysięcy złotych. Za popełnione czyny wandal będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Do Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi wpłynęło zgłoszenie dotyczące napisów, które pojawiły się na elewacji jednego z wielorodzinnych budynków. Zgłaszający, zarządca wspólnoty oszacował straty na kwotę niemal 2 tysięcy złotych.

Policjanci od razu przystąpili do działania. Ustalili osobę, która mogła być odpowiedzialna za to graffiti. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna został zatrzymany, po czym trafił do policyjnego aresztu. W trakcie czynności, śledczy ustalili, że to nie był jedyny pokaz zdolności artystycznych młodego chłopaka. Na terenie miasta pojawiło się w tym samym czasie kilka podobnych malunków. Napisy dużych rozmiarów wątpliwie „zdobiły” elewacje budynków mieszkalnych, pomieszczeń gospodarczych oraz garaży.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, policjanci przedstawili zatrzymanemu trzy zarzuty zniszczenia mienia. Straty oszacowano na łączną wartość ponad 3 tysięcy złotych. O dalszym losie wandala będzie decydował teraz sąd.

Przestępstwo zniszczenia mienia zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 5 lat.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Złotoryi

Powrót na górę strony