Bieżące informacje

Zatrzymany Europejskim Nakazem Aresztowania

Data publikacji 07.04.2021

Zgłoszenie niezgodne z prawem zachowania w jednym z autobusów doprowadziło do zatrzymania przez policjantów Komisariatu Kolejowego poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Decyzją sądu zostanie on przekazany do dyspozycji Prokuratury w Bonn.

Typowa, jak się wydawało interwencja dla policjantów, okazała się zaskakująca. Po telefonicznym zgłoszeniu funkcjonariusze komórki patrolowo-interwencyjnej Komisariatu Kolejowego we Wrocławiu podjęli interwencję w autobusie na terenie Dworca Autobusowego. Zachowanie jednego z pasażerów budziło niepokój kilku uczestników podróży. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych agresora okazało się, że jest osobą poszukiwaną Europejskim Nakazem Aresztowania.

Sąd Okręgowy we Wrocławiu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 1 miesiąca wobec obywatela Gruzji ściganego tzw. ENĄ oraz postanowił przekazać mężczyznę z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na terytorium Republiki Federalnej Niemiec do dyspozycji Prokuratury w Bonn, w celu przeprowadzenia przeciwko niemu postępowania karnego w sprawie o przestępstwa określone jako "szczególnie ciężki przypadek kradzieży".

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: Komisariat Kolejowy KWP we Wrocławiu

Opis filmu: prowadzenie mężczyzny

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 38.58 MB)

Pliki do pobrania

  • 14.46 KB
    deskrypcja do filmu
Powrót na górę strony
Polska Policja