Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci podejmują kolejne działania, aby wspólnie walczyć z pandemią

Data publikacji 07.04.2021

Dolnośląscy policjanci w obliczu obowiązujących obostrzeń na terenie całego kraju, w dalszym ciągu prowadzą działania na ulicach miast i mniejszych miejscowości województwa. Funkcjonariusze sprawdzają, czy obywatele stosują się do przepisów związanych z zachowaniem osób w miejscach publicznych oraz nadal weryfikują, czy ci którzy są objęci kwarantanną domową przebywają w miejscach zamieszkania. Nie lekceważmy tego problemu, zadbajmy o siebie oraz innych. Szanujmy pracę wszystkich, którzy chcą nam pomóc.

Dolnośląscy policjanci koncentrują się na kontroli przestrzegania obowiązujących przepisów wynikających z rozporządzenia Rady Ministrów. Mundurowi w ramach działań, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, prowadzą intensywne kontrole różnych miejsc w przestrzeni publicznej, w których obowiązuje konieczność zakrywania nosa i ust.

Funkcjonariusze nadal będą uświadamiać jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących zasad i ograniczeń w walce z koronawirusem. W przypadku ich lekceważenia będą stanowczo reagować, ponieważ wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z COVID-19, a ich nieprzestrzeganie łączy się z narażeniem zdrowia i życia dla innych osób.

Policjanci wspólnie z pracownikami innych służb dokonują sprawdzeń placówek handlowych, obiektów gastronomicznych, hoteli, siłowni i klubów fitness. Mundurowi dbają również o bezpieczne przemieszczanie się osób podróżujących środkami komunikacji miejskiej. Takie działania nie przyniosą jednak zamierzonego celu jakim jest zakończenie rozprzestrzeniania się wirusa, jeżeli wspólnie o to nie zadbamy.

Wciąż przybywa osób zarażonych Covid-19, a co za tym idzie rośnie liczba osób poddanych kwarantannie. Policjanci każdego dnia odwiedzają osoby, które są objęte izolacją i sprawdzają, czy pozostają oni w miejscu swojego zamieszkania. Przepisy przewidują możliwość nałożenia kary finansowej na te osoby, które kwarantanny nie przestrzegają. Zachęcamy również do zainstalowania aplikacji w telefonie pn. „Kwarantanna domowa”, która znacznie ułatwi pracę wszystkim służbom. Aplikacja jest dostępna, bezpłatna, bezpieczna i prosta w obsłudze.

Wykażmy się odpowiedzialnością i dbałością o życie i zdrowie przede wszystkim własne oraz swoich najbliższych. Nie bójmy się prosić o pomoc osoby, które są zdrowe i pomogą nam przetrwać okres choroby. Wiele sklepów oferuje sprzedaż swoich artykułów z dostawą do domu. Jeśli mamy informację o osobach starszych wymagających szczególnej dbałości o zdrowie informujmy ośrodki pomocy społecznej bądź inne instytucje pomocowe.

Wzajemne zrozumienie i respektowanie obowiązujących obostrzeń w tym trudnym czasie znacząco wpłynie na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa.

Więcej na temat aktualnie obowiązujących przepisów można znaleźć na stronie Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP w Bolesławcu, KPP w Trzebnicy, KPP w Ząbkowicach Śląskich

Powrót na górę strony