Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uszkodził szybę w witrynie sklepowej w centrum miasta. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany, gdyż nie był to jego pierwszy tego typu wybryk

Data publikacji 08.04.2021

W minioną niedzielę późnym wieczorem policjanci prewencji drugiego komisariatu otrzymali informację o uszkodzeniu szyby w witrynie sklepowej znajdującej się w centrum miasta. Przeprowadzone bezpośrednio po zgłoszeniu czynności doprowadziły do zatrzymania sprawcy tego czynu na gorącym uczynku przestępstwa. Okazało się, że za akt wandalizmu odpowiedzialny był mężczyzna, który w ostatnim czasie dokonał już kilku podobnych czynów.

Z relacji zgłaszających wynikało, iż około godziny 23.00 mężczyzna zaczął uderzać metalową rurką w szybę jednego ze sklepów przy al. Wyzwolenia w Wałbrzychu. Jako że świadkowie, którymi byli przejeżdżający w tym momencie przez Śródmieście pracownicy ochrony, mieli podejrzenie, że może on chcieć włamać się do lokalu, dlatego podjęli decyzję o ujęciu sprawcy przestępstwa. Zaalarmowani o tym fakcie funkcjonariusze prewencji drugiego komisariatu szybko udali się do centrum miasta i ostatecznie zatrzymali agresywnego 40-latka.

Okazało się, że mężczyzna był znany policji, a w ostatnim czasie nie było to pierwsze tego typu przestępstwo popełnione przez wałbrzyszanina. Dlatego też sąd poparł wniosek wałbrzyskich policjantów oraz prokuratury i zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla podejrzanego, który zostanie przewieziony do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie. Za zniszczenie mienia 40-latkowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Wałbrzychu

  • Na zdjęciu widać fragment uszkodzonej witryny sklepowej, w tle widać asortyment sklepu
  • na zdjęciu widać zatrzymanego mężczyznę, stojącego tyłem, ma zapięte kajdanki na rękach, za nim widać krzesła
  • na zdjęciu widać leżący na kostce metalową rurkę, która służyła do uszkodzenia mienia
Powrót na górę strony