Bieżące informacje

Policjanci z Wrocławia odnaleźli zaginioną nastolatkę

Data publikacji 08.04.2021

Intensywne i skuteczne działania kryminalnych z Komisariatu Policji Wrocław-Psie Pole oraz funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji doprowadziły do odnalezienia zaginionej 17-latki. Młoda dziewczyna przebywała w jednym z mieszkań na terenie dzielnicy Kozanów. Razem z nią w lokalu był mężczyzna poszukiwany przez sąd oraz nastolatka, która powinna znajdować się w domu dziecka.

Pod koniec ubiegłego tygodnia do funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego we Wrocławiu wpłynęło zawiadomienie dotyczące zaginięcia 17-letniej mieszkanki miasta. Policjanci natychmiast rozpoczęli działania ukierunkowane na odnalezienie młodej dziewczyny. Zaniepokojeni rodzice informację o zaginięciu umieścili również w mediach społecznościowych. Niestety, nikt nie wiedział, gdzie może przebywać nastoletnia wrocławianka.

Funkcjonariusze rozpoczęli czynności operacyjne i zabezpieczyli zapisy monitoringu m.in. z pojazdów komunikacji miejskiej. Policjantów z Psiego Pola wsparli również kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Wspólna praca dała szybkie efekty. Dzięki uzyskanym informacjom namierzyli mieszkanie, w którym mogła przebywać 17-latka.

Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły się. W lokalu na wrocławskim Kozanowie młoda kobieta nie była jednak sama. Razem z nią przebywało tam też kilka innych osób, w tym 30-latek poszukiwany przez jeden z wrocławskich sądów celem odbycia kary pozbawienia wolności. W mieszkaniu znajdowała się również inna 17-latka, która powinna przebywać w jednym z domów dziecka w powiecie kłodzkim.

Zaginiona nastolatka była cała i zdrowa, nie potrzebowała pomocy medycznej. Pomocy nie potrzebowały też pozostałe osoby znajdujące się w mieszkaniu. Po niezbędnych czynnościach została przekazana rodzicom. Natomiast poszukiwany mężczyzna trafił do aresztu śledczego, a koleżanka zaginionej do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Policjanci wyjaśniają teraz wszystkie szczegóły dotyczące tej sprawy.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP we Wrocławiu

Powrót na górę strony
Polska Policja