Bieżące informacje

Policjanci zatrzymali 3 osoby podejrzane o przestępczość narkotykową

Data publikacji 08.04.2021

Policjanci z województwa dolnośląskiego zatrzymali w ostatnim czasie 3 mężczyzn podejrzanych o przestępczość narkotykową. Funkcjonariusze z powiatu jeleniogórskiego, wałbrzyskiego i legnickiego zabezpieczyli podczas działań w różnych miejscach, sadzonki konopi indyjskich i marihuanę, a także rower pochodzący z przestępstwa. Zatrzymani odpowiedzą teraz za swoje czyny przed sądem. Przypomnijmy, że posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast paserstwo do lat 5.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego komendy miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 32-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków i paserstwo. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy na początku kwietnia bieżącego roku na jednej z ulic w Jeleniej Górze. Okazało się, że posiadał przy sobie marihuanę. Ponadto w trakcie sprawdzania jego piwnicy, policjanci zabezpieczyli rower, który jak się później okazało pochodził w przestępstwa. Jego wartość to około 2500 złotych, a został skradziony pod koniec ubiegłego roku na terenie Cieplic.

Z kolei dzielnicowi Komisariatu Policji w Głuszycy realizując informacje własne w miniony czwartek przed południem udali się do jednego z mieszkań przy ul. Grunwaldzkiej, gdzie w pokoju na parapetach ujawnili łącznie sześć doniczek z kilkudziesięciocentymetrowymi krzewami konopi indyjskich. W jednym z pokoi w książkach ukryte były również wysuszone liście tej rośliny oraz środki odurzające w postaci marihuany. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy działania operacyjne doprowadziły do zatrzymania 35-letniego lokatora mieszkania. Mężczyzna przyznał się do nielegalnej hodowli oraz posiadania narkotyków.

W innej sytuacji mundurowi w trakcie pełnienia służby podjęli interwencję wobec grupy osób siedzących na ławce. Mężczyźni nie utrzymywali między sobą odpowiedniego dystansu społecznego, co niezgodne jest z aktualnymi obostrzeniami. Podchodząc do nich zauważyli, że jeden z siedzących gwałtownie schował rękę do kieszeni bluzy i zaczął się nerwowo rozglądać. Takie zachowanie wskazywało, iż może być w posiadaniu rzeczy prawnie zabronionych, co potwierdziły dalsze czynności funkcjonariuszy. Podczas sprawdzenia 19-latka policjanci znaleźli przy nim susz roślinny koloru zielono-brunatnego. Legniczanin został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu, a zabezpieczoną substancję poddano wstępnemu badaniu. Okazało się, że jest to niemal 20 porcji handlowych marihuany.

O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd. Przypomnijmy, że posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast paserstwo do lat 5.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KMP w Jeleniej Górze
KMP w Wałbrzychu
KMP w Legnicy

Powrót na górę strony
Polska Policja