Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czterech złodziei zatrzymanych przez policjantów na gorącym uczynku włamania

Data publikacji 08.04.2021

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi czterem mieszkańcom Wałbrzycha, którzy późnym wieczorem zostali zatrzymani na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego w jednym z budynków w dzielnicy Biały Kamień. Funkcjonariusze zabezpieczyli samochód, którego mężczyźni użyli do popełnienia przestępstwa i odzyskali skradzione mienie o wartości 5 tysięcy złotych.

Do zdarzenia doszło 5 kwietnia około godziny 21.00 na terenie jednej z posesji przy ul. Andersa w w Wałbrzychu. Sprawcy po uszkodzeniu skobla w drzwiach komórki najpierw dostali się do jej wnętrza, a następnie wynieśli panele podłogowe i podkłady, a także piec gazowy powodując straty w kwocie 5 tysięcy złotych.

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu po otrzymaniu sygnału o znajdujących się na posesji włamywaczach, niezwłocznie udali się pod wskazany adres i po przyjeździe zatrzymali czterech złodziei w wieku od 24 do 36 lat na gorącym uczynku przestępstwa. W trakcie czynności mundurowi zabezpieczyli na parkingu strzeżonym do celów procesowych samochód dostawczy, którym sprawcy przyjechali na miejsce zdarzenia. Znajdowała się tam już część skradzionego przez podejrzanych mienia.

W toku wykonanych dalszych czynności z zatrzymanymi policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego pierwszego komisariatu udowodnili trzem najmłodszym sprawcom dokonanie w ostatnim czasie dwóch kradzieży sklepowych w jednym z marketów przy ul. Hetmańskiej w Wałbrzychu, skąd zginęły artykuły chemiczne i spożywcze o łącznej wartości blisko 1400 złotych.

Wszyscy podejrzani staną teraz przed sądem. Za kradzież z włamaniem i kradzieże grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony