Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca kradzieży paliwa zatrzymany na gorącym uczynku

Data publikacji 09.04.2021

Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który pokonał zabezpieczenie zbiornika paliwa pojazdu ciężarowego i próbował ukraść znajdujący się tam olej napędowy. Sprawca nie zdążył zrealizować swojego planu, gdyż wpadł w ręce mundurowych. Okazało się, że nie był to pierwszy taki czyn w wykonaniu zatrzymanego. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego bolesławieckiej jednostki w wyniku działań operacyjnych zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę kradzieży z włamaniem.

24-latek na parkingu, pod osłoną nocy, uszkodził zabezpieczenie baku paliwa w pojeździe ciężarowym, aby następnie ukraść znajdujący się wewnątrz olej napędowy. Mieszkaniec powiatu złotoryjskiego nie zdążył zrealizować swoich zamierzeń, ponieważ został zatrzymany przez znajdujących się w pobliżu kryminalnych. Nieopodal miejsca przestępstwa policjanci znaleźli pojazd, którym przyjechał 24-latek. W samochodzie znajdowały się węże i kanistry, które miały posłużyć do popełnienia czynu zabronionego i przechowania skradzionego paliwa.

Po analizie zgromadzonego materiału dowodowego okazało się, że podejrzany również w poprzednią noc przyjechał na teren powiatu bolesławieckiego, aby dokonania przestępstwa. Za pierwszym razem ukradł 350 litrów paliwa i myślał, że kolejny wyjazd do sąsiedniego powiatu również zakończy się nielegalnym zdobyciem oleju napędowego.

Mężczyzna po zatrzymaniu usłyszał dwa zarzuty, kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem.

Funkcjonariusze ustalają obecnie, czy zatrzymany jest zamieszany w jeszcze inne tego typu przestępstwa. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Bolesławcu

Powrót na górę strony