Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy policjanci dbając o bezpieczeństwo mieszkańców kontrolują przestrzeganie zakazów lockdown’u

Data publikacji 09.04.2021

Brak odpowiedzialności i lekceważenie obowiązujących obostrzeń, to świadome działanie, które prowadzi do rozprzestrzeniania się pandemii. Pomimo licznych apeli oraz prowadzonych przez policję kontroli nadal zdarzają się osoby, które zobowiązane do czasowego zakazu prowadzenia działalności gospodarczej, łamią tzw. lockdown. Funkcjonariusze w takich sytuacjach będą reagować z całą stanowczością i kierować odpowiednie wnioski do sanepidu. W tak ważnej kwestii jaką jest bezpieczeństwo wszystkich obywateli nie ma przyzwolenia na łamanie prawa.

Policjanci z Dolnego Śląska w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców oraz osób przebywających na terenie naszego województwa stale podejmują działania mające na celu ograniczenie pandemii koronawirusa. Oprócz działań typowo prewencyjnych, prowadzone są też czynności kontrolne, których celem jest egzekwowanie obowiązujących przepisów. W przeważającej większości ludzie rozumieją powagę sytuacji związanej z obostrzeniami. Niestety mimo wielu apeli i przypomnień wciąż zdarzają się osoby, które jawnie ignorują zasady lockdown’u.

W związku z tym, dolnośląscy funkcjonariusze będą w takich przypadkach reagować bardzo stanowczo. Policjanci w ramach swoich kompetencji wspólnie z sanepidem, ale także samodzielnie będą podejmować czynności administracyjne wobec podmiotów, gdzie mimo czasowego zakazu prowadzenia działalności nadal takie miejsca są otwarte. Nie ma przyzwolenia na lekceważenie obowiązujących obostrzeń!

Pamiętajmy o dystansie społecznym, dezynfekcji i maseczkach zakrywających usta i nos w przestrzeni publicznej. Bądźmy odpowiedzialni za siebie, swoich bliskich oraz inne osoby.

podkom. Wojciech Jabłoński
Źródło: KPP w Lubinie
KPP w Lwówku Śląskim
KPP w Oleśnicy

  • Na zdjęciu widać policjanta kontrolującego kierowcę autokaru, widać też radiowóz policyjny i autobus
  • Na zdjęciu widać policjanta wchodzącego do lokalu usługowego na kontrolę
  • Na zdjęciu widać policjantów wchodzących do lokalu usługowego widać radiowóz i  inne samochody stojące na parkingu
Powrót na górę strony